آموزش نصب هود آشپزخانه – بخش پایانی (سیم‌کشی و تست هود)

تاریخ: 1400/11/01

الف : سیم کشی هود

لطفا جهت نصب محصولات بیمکث از سرویسکاران مجاز خود شرکت بیمکث درخواست نمایید تا محصول را نصب نمایند چرا که محصول از گارانتی خارج می شود. 

شماره تلفن خدمات پس از فروش شرکت بیمکث : 0217319

1) اتصال سیم های سیاه.

سیم کشی و تستفن و چراغ هود هر دو باید یک سیم سیاه داشته باشند. هر دوی آن ها را به سیم سیاهی که از دیوار آمده، با بهم پیچیدن سر لختشان به یکدیگر وصل کنید. سر لخت سیم ها را با یک مهره سیم بپوشانید. اگر سر سیم ها به اندازه کافی لخت نیست، با یک سیم لخت کن، آن ها را لخت کنید.

آموزش نصب هود آشپزخانه

2) سیم های سفید را وصل کنید.

روند طی شده در گام اول را برای سیم های سفید فن، چراغ و دیوار تکرار کنید.

طریقه نصب هود آشپزخانه

 3) سیم اتصال به زمین را وصل کنید.

سیم اتصال به زمین باید سبز یا سیم مسی بدون حفاظ باشد. آن را به پیچ اتصال به زمین وصل کرده و با پیچ گوشتی محکم کنید.

آموزش تصویری نصب هود

ب: تست هود

1) کاور، فن، چراغ ها و فیلتر را نصب کنید.

سیم ها را به داخل برده و کاور را نصب کنید. با دنبال کردن دستورالعمل های موجود در دفترچه راهنما، چراغ و لامپ ها را وصل کرده و فیلتر را نصب کنید.

فیلتر هود آشپزخانه

2) برق را مجددا وصل کنید.

برق را از طریق جعبه فیوز یا مدارشکن وصل کنید.

نصب و راه اندازی هود آشپزخانه

3) هود را تست کنید.

فن و چراغ ها را روشن کنید تا مطمئن شوید که کار می کنند. همچنین باید بیرون رفته و چک کنید که فن کار می کند و هوا بخوبی از طریق مجرا جریان دارد. هوای مرطوب یا پر از روغنی که از طریق کانال هود به بیرون جریان دارد می تواند به دیوارها آسیب برساند.

نصب و تست هود آشپزخانه

نکات تکمیلی:

هنگام نصب کانال ها، اطمینان حاصل کنید که خوب فیت شده باشند تا تهویه خوب کار کند.
یکسری هودها نیاز به نصب تهویه ندارند اما این مدل هودها کارایی کمتری دارند چون فقط هوای مرطوب یا پر از دود و چربی آشپزخانه را به گردش در می آورند و آن را به بیرون انتقال نمی دهند. اگر ملزم به نصب چنین هودهایی هستید، هودی با فیلتر کربن تهیه کنید چون این هود بهتر هوا را تمیز می کند.
سعی کنید هودی تهیه کنید که فن آن به اندازه کافی قدرتمند باشد تا هوای آشپزخانه را تمیز کند. هودها با فاکتور cfm رتبه بندی می شوند که نشان می دهد فن هود قادر است در هر دقیقه چند فوت مربع هوا بکشد. یک قانون سرانگشتی خوب این است که هودی بخرید که cfm آن حداقل دو برابر متراژ مربع آشپزخانه تان باشد.
قفسه ها را بردارید تا فضای کارتان بازتر شود.
برای دریل کردن دیوارهایی که جنس آجر یا گچ دارند، از دریلی با مته مخصوص حفاری سنگ های ساختمانی استفاده کنید. یکسری سوراخ در دیوار بیرونی حفر کرده و سپس از مته حفاری استفاده کنید.

هشدارهای ایمنی:

اگر از قبل هودی در محل مورد نظر نصب نشده بود، ممکن است برای پیدا کردن یا افزودن سیم های مورد نیاز به کمک یک برقکار نیاز داشته باشید.
هنگام نصب هود، عینک و ماسک ضد گرد و غبار بزنید تا از آسیب رسیدن به چشمانتان و استنشاق ذرات مضر پیشگیری کنید.
هودهای کانال دار را باید به یک کانال متصل کرد. سعی نکنید این هودها را بدون کانال نصب کنید چون در این صورت ممکن است به هود یا منزلتان آسیب


مقاله ای بر گرفته از سایت دنلکس

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ستاره طلایی صنعت (برند بیمکث) می باشد