(39741)

نحوه تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه

فیلتر های مورد استفاده در هود ها بر سه نوعند:

 

1- فیلتر های الیافی

این فیلترها عموما در هودهای زیرکابینتی مورد استفاده قرار میگیرند.

 

2- فیلتر های آلومینیومی

که از شبکه ای مشبک از جنس الومینیوم تشکیل شده است و در قسمت ورودی هوا قرار گرفته و چربی های معلق را به خود جذب میکند. هود شما بسته به مدل ان از 1 تا 3 فیلتر الومینیومی دارد.

 

3- فیلتر زغالی

این فیلتر بنا به درخواست مشتری روی هود نصب می شود . پس از جذب بو و چربی هوای مکش یافته توسط فیلتر زغالی مجددا هوا به داخل محیط اشپزخانه بر می گردد.این فیلتر قابل شستشو نبوده و دارای عمر مفید 1 تا 2 سال است که می بایست بعد از این مدت زمان تعویض گردد. فیلترها متناسب با میزان و نحوه مصرف به نظافت دوره ای نیاز دارند و عدم تعویض و یا نظافت به موقع آنها سبب کاهش راندمان می گردد و احتمال اسیب دیدن دستگاه و یا خطر اتش سوزی وجود خواهد داشت.

طبق توصیه شرکت بیمکث "هر سه ماه یکبار فیلتر الیافی داخل هود را بازبینی نمایید و درصورت نیاز آنرا تعویض نمایید"

 

برای تعویض فیلتر های الیافی به روش زیر عمل کنید:

 

1- دو عدد قفل روی توری مشبک را به طرف داخل کشیده تا باز شود.

 

2- توری مشبک را به طرف پایین بکشید و دو عدد لولای پایین توری مشبک را آزاد کنید تا از بدنه جدا شود.

 

3- میله نگهدارنده فیلتر هود را باز کرده و فیلتر کثیف را برداشته و فیلتر جدید را جایگزین کنید و میله های نگه دارنده فیلتر را در جای خود قرار دهید، و به عکس روش بالا توری مشبک را در جای خود نصب کنید.

 

زمان نظافت فیلتر الومینیومی بسته به میزان کارکرد هود متفاوت است .

بیمکث توصیه میکند جهت مکش هر چه بهتر هود فیلترهای الومینیوم  را به صورت ماهیانه با اب جوش و مایع ظرفشویی و برس پلاستیکی شستشو داده شوند .چنانچه چربی ها انباشته شده و تمیز کردن ان دشوار  است از روش زیر جهت تمیز کردن فیلتر الومینیوم استفاده کنید

 

ابتدا فیلتر را از هود خارج کنید؛ سپس سینک آشپزخانه تان (یا یک ظرف دلخواه) را با آب جوش پر نمایید. سپس به مقدار لازم مایع ظرفشویی در سینک ریخته و پس از مدتی به اندازه یک چهارم فنجان جوش شیرین به مایع اضافه کنید. پس از چند دقیقه فیلتر روغنی را در محلول گذاشته و حدود 10 دقیقه صبر نمایید. سپس فیلتر را برداشته و با فرچه به خوبی تمیز کنید. در آخر فیلتر را با شیر آب شسته و با پارچه تمیز آن را خشک نمایید.

 

 تذکر : از شستشوی فیلترهای الیافی جدا خودداری نمایید

 

جهت تهیه انواع فیلتر های الومینومی بیمکث می توانید با شماره تلفن 0217319 واحد خدمات پس از فروش بیمکث تماس حاصل نمایید.

(1)
  • ناشناس 1397-07-17

    محلول جوش شیرین عالی بود،چربیها راحت پاک شدن، اما در مورد در آوردن فیلتر آلومینیومی چیزی گفته نشده بود! با هزار مکافات و با کلی وقت گذاشتن و آزمون و خطا بالاخره مشخص شد چطوری در میاد،در مورد مراحل باز شدن و پاک کردن و به طور کلی نظافت و تعمیرات جزئی بخشهای مختلف هود،لازمه مطالبی کاملتر گذاشته بشه،با تشکر

    پاسخ مدیر:

    با سلام و تشکر  از پیام شما

    سایت در حال بروز رسانی هست و بزودی در اینده تمامی موارد بصورت فیلم و توضیحات کامل در سایت آپلود می شن

دیدگاه خود را بنویسید
*
*
بالا