(5844)

تجهيزات و وسايل تشکيل‌دهنده هود

تجهيزات و وسايل تشکيل‌دهنده هود آشپزخانه
 

فيلتر هود آشپزخانه

 تمامي هود ها فيلتري دارند که مقدار زيادي از چربي و گرد و غباري که گاهي وارد کانال هواکش مي‌شود را جذب مي‌کند. در صورتي که به هر دليلي امکان نصب هواکش براي شما مقدور نيست، از فيلترهاي زغالي استفاده کنيد. اين نوع فيلتر ها گرد و غبار و چربي را بهتر به خود جذب مي‌کنند و گر چه به اندازه هود هاي داراي هواکش موثر نيستند اما به هر حال موجب پاک‌تر شدن هواي آشپزخانه مي‌شوند.
فيلتر هاي آلومینیومی طول عمر زيادي دارند و در صورتي که همراه با فيلتر زغالي استفاده شوند مي‌توانند بسيار کاربردي باشند. فيلترهاي چربي فقط چربي را جذب مي‌کنند و فيلترهاي زغالي بوهاي نامطبوع را جذب مي‌کنند ولي به تنهايي چندان کارآمد نيستند.

انواع فیلتر های هود آشپزخانه بیمکث


روشنایی هود آشپزخانه

تقريبا تمامي هود های آشپزخانه مجهز به لامپي هالوژني هستند که به شما کمک مي‌کند تا اجاق گاز و غذايتان را بهتر ببينيد.


حسگر دود و گاز هود آشپزخانه

برخي از هودها به حسگرهايي مجهز هستند که اجازه مي‌دهد قدرت مکش هود با مقدار آلودگي موجود در هوا هماهنگ شود.


کليد تنظيم‌ کننده دور موتور هود آشپزخانه

هودها داراي سه سرعت هستند که ميزان قدرت دور موتور را برحسب ميزان آلودگي هوا تنظيم مي‌کند. براي آنکه قدرت مکش يک هود را آزمايش کنيد، کافي است يک برگ کاغذ يا تکه‌اي نخ را زير آن قرار دهيد.

مکان مناسب براي نصب هود آشپزخانه

بهترين مکان براي نصب هود آشپزخانه بالاي اجاق گاز و در فاصله 50 تا 70 سانتي‌متري است. به همين دليل به نظر مي‌رسد هودهاي معمولي کارآمدتر از نسل جديد هودهاي شومينه‌اي و هود های جزيره‌ اي‌ اند.

روش پاک کردن هود آشپزخانه

 هود آشپزخانه آلودگي موجود در هوا را به سمت خود مي‌کشد، به همين خاطر داخل هود اشپز خونه فضاي مناسبي براي رشد کپک‌ها و باکتري‌ها است. حداقل ماهي يک بار، به ويژه اگر از گريل استفاده مي‌کنيد، هود را تميز کنيد. براي تميز کردن هود هايي از جنس فلزهاي اکسيدنشدني هم مي‌توانيد از موم عسل استفاده کنيد. 

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
بالا