(5058)

پاک کردن هود آشپزخانه

یکی از وسایل آشپزخانه که بوی بد و چربی های اضافی غذاها را به خود می کشد، هود است. این دستگاه که در بالای گاز قرار دارد روزانه مدت زیادی در حال کار کردن است اما خیلی کم مورد توجه قرار می گیرد.
بسیاری از خانواده ها خیلی کم هود را تمیز می کنند که این باعث می شود کثیفی ها پس از مدتی از هود خارج شده و خانه را آلوده کند. برای آنکه به این مشکل دچار نشوید، بهتر است هر دو ماه یکبار هود را تمیز کنید. برای تمیز نگه داشتن هود آشپزخانه خود به نکات زیر توجه کنید:

  • در مرحله اول یک فیلتر مناسب با هود آشپزخانه خود، تهیه کنید تا در هنگام تمیز کاری فیلتر را نیز تعویض نمایید. آلوده ترین نقطه در یک هود، فیلتر آن است که چربی ها را به خود می گیرد.
  • در هنگام تمیز کردن مراقب بخش هایی مانند لامپ و پریز برق باشید تا دچار مشکل نشوند. اگر مشکلی برای پریز برق رخ دهد ممکن است بعدها استفاده از هود مشکل آفرین شود یا به طور کلی هودتان غیرقابل استفاده شود.
  • بر روی فیلتر هود یک پنجره فولادی قرار دارد که چربی ها را می گیرد. این پنجره را بهتر است با استفاده از آب ولرم و صابون بشویید. استفاده از برس نیز می تواند برای تمیز کردن چربی ها مناسب باشد.
  • در هنگام نصب دوباره هود به قسمت فیلتر آن دقت داشته باشید چرا که اگر فیلتر درست نصب نشود ممکن است هود نیز به درستی و دقیق کار نکرده و دچار مشکلاتی گردد.
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
بالا