بیمکث بزرگترین تولید کننده انواع هود، سینک، فر و اجاق رومیزی آشپزخانه

با اطمینان خرید کنید

فروش ویژه

(1966)

انواع فرهای مایکروویو

 مایکروویو دارای گریل(کباب کن)

این مایکروویوها تمام ویژگی های فرهای مایکروویو معمولی را دارند، اما علاوه بر آن دارای گریل داخلی هستند. این مایکروویوها می توانند به عنوان یک کباب کن صرف مورد استفاده قرار گیرند، یا به همراه مایکروویو برای برشته کردن و قهوه ای کردن غذا مورد استفاده قرار گیرند.

مایکروویوهای توکار

این مایکروویوها ظاهری طراحی شده و زیبا به آشپزخانه شما می دهند و فضای آشپزخانه را محدود نمی کنند. مایکروویوهای توکار از فرهای معمولی و استاندارد تا تا مدل های گرانقیمت متنوعند. این مایکروویوها معمولا با یک کیت جاسازی عرضه می شوند.

 

مایکروویوهای ترکیبی (Combi)

یک فر ترکیبی از مایکروویو، گریل (کباب کن) و کانوکشن(هوای گرم) که انعطاف پذیری بیشتری را به شما ارائه می کند، به این شکل که می توان این قابلیت ها را جداگانه و یا همراه با هم مورد استفاده قرار داد. بعضی از مایکروویوهای ترکیبی حتی دارای قابلیت بخاردهی هستند.

فقط مایکروویو

از این مایکروویوها می توان برای یخ زدایی(defrost)، گرم کردن و پختن غذا استفاده کرد.

اندازه و قدرت 

اندازه مایکروویوها با حجم های مختلفی از 17 لیتر تا بیش از 32 لیتر موجودند. اگر به دنبال مایکروویوی با ابعاد مناسب برای خانواده هستید به دنبال مایکروویوی با حجم حداقل 27 لیتر باشید. مایکروویوی با این ابعاد سینی چرخنده بزرگتر و ارتفاع داخلی بیشتری دارد و می توان ظروف بزرگتر یا بیش از یک ظرف را در آن ها قرار داد.

توان مایکروویو

توان ماکروویو با وات محاسبه می شود. و می تواند در بازه ای از 800 وات تا 1100 وات قرار بگیرد. هر چه وات بالاتر باشد غذا سریع تر پخته می شود.

 

ویژگی هایی که باید به آن ها اهمیت داد

مایکروویوها از لحاظ قیمت به میزان قابل توجهی متغیرند، و و این تنوع قیمت صرفا به اندازه یا توان مایکروویو بستگی ندارد. به نوع آشپزی که می کنید(کباب کردن، سوخاری کردن) و این که مواد غذایی خود را چگونه نگهداری می کنید

توجه کنید: اگر زیاد از مواد غذایی یخ زده استفاده می کنید توانایی یخ زدایی خوب، ویژگی مهمی خواهد بود.

 

لوازم جانبی

خرید لوازم جانبی مایکروویو مانند ظروف و سینی های مناسب مایکروویو به راحتی آشپزی با مایکروویو کمک می کنند.

مایکروویوهای با پخت و یخ زدایی اتوماتیک

این نوع از مایکروویوها با توجه به وزن غذا زمان مورد نیاز برای پخت غذا را تشخیص می دهد.

مایکروویوهای با یخ زدایی آشفته

این فرهای مایکروویو از انرژی پالس های تصادفی مایکروویو برای کاهش بیشتر زمان مورد نیازبرای یخ زدایی استفاده می کنند.

قفل کودک 

مانع از این می شود که کودکان بتوانند مایکروویو را به کار بیندازند یا در کارش اختلال ایجاد کنند.

مایکروویوهای با درب کشویی

این ویژگی یعنی داشتن درب کشویی قرار دادن مواد غذایی در مایکروویو و بیرون آوردن آن را راحت تر می کند. و محل مناسبی را برای قرار دادن ظروف داغ فراهم می کند.

سطوح داخلی

تمیز کردن فرهای مایکروویو از فرهای معمولی ساده تر است. مدل های گرانقیمت دارای سطوح داخلی کاتالیزوری یا پیرولیتی هستند که قابلیت تمیز کردن خود را دارند بنابراین هیجوقت غذا و چربی بر روی آن ها باقی نمی ماند.

مایکروویوهای با قابلیت پخت چند مرحله ای

این ویژگی سطوح توان مایکروویو را در طول پخت تغییر می دهد تا بهترین زمان پخت را تضمین کند. برای مثال ابتدا یخ زدایی سپس پخت غذا.

مایکروویوهای دارای برنامه های پخت غذا

بعضی از مدل های مایکرویو دارای برنامه های از پیش تنظیم شده هستند، برای مثال از برنامه پخت غذاهای محبوب تا گرم کردن و یخ زدایی غذا که نیاز به آزمون و خطا کردن در پخت غذا را از بین می برند. 

مایکروویوهای دارای سنسور پخت

این مایکروویوها به صورت خودکار رطوبت داخل غذا و رطوبت هوای داخل مایکروویو را تشخیص می دهند و سپس سطوح توان مایکروویو و زمان پخت را برای بدست آوردن بهترین نتیجه بر اساس آن تنظیم می کنند.

 

مایکروویوهای دارای قابلیت گرم کردن خیلی سریع غذا قابلیت افزایش توان

یک ویژگی عالی برای گرم کردن غذاهایی مانند سوپ یا لوبیای پخته.

نکات و راهنمایی ها

فقط از ظروف و محفظه های مخصوص مایکروویو استفاده کنید.سرامیک ها، ظروف شیشه ای و بعضی از پلاستیک ها برای استفاده در مایکروویو مناسب هستند اما از هیچ چیزی که فلزی است یا دارای روکش فلزی است در مایکروویو استفاده نکنید.

برای مواد غذایی که در ظروف یا محفظه های در بسته هستند راه برای خروج بخار قرار دهید. در هنگامی که حجم غذایی که می پزید زیاد است در اواسط زمان پخت آن را بهم بزنید تا همه جای آن به خوبی پخته یا گرم شود و جایی از آن سرد باقی نماند.

موقع خارج کردن غذا مراقب باشید، گرچه ظرف غذا ممکن است خیلی داغ نباشد، اما غذای داخل ظرف هست.

مایکروویو خود را تمیز نگه دارید چرا که یک فر مایکروویو کثیف پخت را کندتر انجام می دهد و غذا را غیر یکنواخت گرم می کند. از استفاده از پدهای تمیزکننده، پشم، فلز و دیگر ساینده ها اجتناب کنید.

دکمه استارت یا شروع پخت را در زمان خالی بودن مایکروویو نفشارید، زیرا امواج مایکروویو ممکن است از دیواره های محفظه مایکروویو بگریزند و خسارت به بار بیاورند.

در صورت که دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب دارید با پزشک خود مشورت کنید. تنظیم کننده های ضربان مدرن در برابر تداخل محافظت می شوند اما بعضی از انواع قدیمی تر ممکن است همجنان در اثر مجاورت با فرهای مایکروویو دچار تاثیرات منفی شوند.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
بالا