هزینه سرویس و تعمیر اجاق گاز چقدر است؟

هزینه سرویس و تعمیر اجاق گاز چقدر است؟

عوامل موثر بر قیمت سرویس و تعمیر اجاق گاز

تعمیر و سرویس انواع مختلفی از اجاق گازها در بازار انجام می‌شود. انواع اجاق گازهای ساده، رومیزی، پیلوت دار، فردار و صفحه‌ای و لمسی از جمله مدل های مختلف اجاق گاز هستند که پس از اتمام گارانتی معمولا توسط متخصصین و تعمیرکاران آزاد سرویس‌دهی می‌شوند. عوامل مختلفی بر هزینه تعمیر اجاق گاز تاثیر می‌گذارد که پس از نوع اجاق گاز می‌توان به برند و نوع مشکل پیش آمده و میزان کار مورد نیاز برای رفع مشکل اشاره کرد. 

از شایع ترین ایرادات اجاق گاز ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

فندک روشن نمی شود
شعله یا شعله هایی روشن نمی شود یا روشن نمی مانند
شعله ها بد می سوزند و بوی بد تولید می کنند
صفحه دیجیتالی اجاق گاز کارنمی کند
ترموکوبل اجاق گاز کار نمی کند
ایراد فیزیکی مثل ایرادات درصفحه استیل و یا شکستگی شیشه وجودارد

هزینه تعمیر اجاق گاز به عوامل متعددی بستگی دارد که در این مطلب کوتاه به تعدادی از آنها می پردازیم.

اجاق گاز فردار یا رومیزی یا لمسی (صفحه ای)

هزینه تعمیر اجاق گاز در صورت بروز هر کدام از مشکلات فوق ارتباط مستقیم با نوع اجاق گاز دارد. اجاق گازهای قدیمی تر که مدت خدمات پس از فروششان به پایان رسیده و قطعاتشان هم به سختی در بازار پیدا می شود ممکن است اصلا به صرفه نبوده و تعویض اجاق با یک مدل اجاق رومیزی جدید منطقی تر باشد. اما در مورد اجاق های برقی و لمسی این موضوع صدق نمی‌کند. اما همیشه قبل از تماس با تعمیرکار اجاق گاز گارانتی را چک کنید تا اگر هنوز زمان آن باقیمانده بتوانید از این خدمات بهره ببرید.

تعمیرات فر اجاق گاز

فر اجاق از بخش هایی است که معمولا سالها کار می‌کند اما وقتی مشکلی پیدامی‌کند ممکن است به راحتی قطعات تعویضی آن در بازار یافت نشود. از معمول ترین اشکالات فر که نیاز به تعمیر دارد از کار افتادن گرم کن یا المنت های فر است که در صورتی که قطعات آن در بازار موجود باشد به راحتی قابل تعویض است.  

هزینه ایاب و ذهاب

معمولا تعمیرات در محل مستلزم پرداخت هزینه ایاب و ذهاب است. در صورتی که عیب یابی در یک جلسه انجام شود و با تعمیرات طی یک جلسه به اتمام نرسد و نیاز به خرید قطعات تعویضی بوجود بیاید، در نتیجه مراجعه تعمیرکار به دفعات خواهد بود و ممکن است تعمیرکار اجاق گاز هزینه ایاب ذهاب را بصورت کلی و با هزینه تعمیر یا بصورت جداگانه به مشتری اعلام کند.

محله

از دیگر عوامل اثرگذار بر قیمت تعمیرات اجاق گاز محل ارائه سرویس است. در نظر داشته باشید، علاوه بر اینکه در محله‌های ثروتمندتر هزینه خدمات طبعا بالاتر است ممکن است به دلیل دوری محل زندگی شما یا سختی دسترسی هزینه ایاب ذهاب هم بالاتر برود

نظرات بازدیدکنندگان

    بالا