هود شومینه 

هود شومینه ای بر روی دیوارنصب میشود و عمدتاً به شکل قیف برعکس است. هودهای شومینه ای غالبا با نمای استیل یا ترکیب استیل و شیشه هستند.از مزایای هود های شومینه ای آشپزخانهمی توان به  نوع موتور و قدرت مکش توسعه یافته ، کاهش میزان صدا، دارای بورد الکترونیکی برای تنظیم قدرت مکش و دور موتور هود، صفحه نمایش دیجیتال ، سنسور تشخیص دود ، تنوع در طراحی بدنه...

هود شومینه ای بر روی دیوارنصب میشود و عمدتاً به شکل قیف برعکس است. هودهای شومینه ای غالبا با نمای استیل یا ترکیب استیل و شیشه هستند.از مزایای هود های شومینه ای آشپزخانهمی توان به  نوع موتور و قدرت مکش توسعه یافته ، کاهش میزان صدا، دارای بورد الکترونیکی برای تنظیم قدرت مکش و دور موتور هود، صفحه نمایش دیجیتال ، سنسور تشخیص دود ، تنوع در طراحی بدنه و... اشاره کرد.

نکات مهم در هنگام خرید هود آشپزخانه : 

  1. به دنبال هودی بگردید که به طور کامل سطح اجاق گاز شما را پوشش دهد.
  2. هودی را انتخاب کنید که صدای آن خیلی کم باشد.
  3. هود مناسب با فضای خالی و اندازه کافی زیر آن تهیه کنید.
  4. فیلتر هودهای جدید از جنس آلومینیوم و قابل شستشو با دست و ماشین ظرفشویی است اما فیلتر هودهای قدیمی زیرکابینتی از جنس الیافی بوده که قابل شستشو نیست و باید تعویض شود.

نکات مهم در آشپزی : 
1)    همیشه هود خود را روشن کنید. 
2)    سعی کنید در شعله های عقبی آشپزی کنید.
3)    از بالاترین میزان فن هود استفاده کنید.
4)    به صورت دوره ای فیلتر هود را تمیز کنید.
5)    اگر هود ندارید پنجره را باز کنید.

فیلتر هوای هود: 


هودهای دارای خروجی هوا از فیلتر آلومینیومی برای جمع آوری روغن و دود و.. استفاده می کنند. اگر از این نوع هودها دارید حتما هر ماه بسته به استفاده فیلتر هود خود را در ظرفشویی بشویید. اما هود هایی که خروجی هوا ندارند از فیلتر زغالی برای جمع آوری هوا استفاده می کنند که قابل شستشو نیستند و شما باید هر چند ماه یک بار فیلتر جدید جایگزین کنید. 

سطح صدای هود :


صدایی که از هود منتشر می شود با سونز اندازه گیری می شود. 1 سونز برابر با صدای کار یک یخچال می باشد. به طور نرمال این مقدار برابر 4 می باشد و تا نزدیک 8 نیز قابل ارتقا می باشد. و هرچه این مقدار کم تر باشد بهتر است. در خرید هود حتما به این نکته دقت کنید. 
میزان صدا در محدوده 53 تا 68 دسی بل محدوده مناسبی برای صدای هود است.


ویژگی های مهم دیگر برای خرید هود آشپزخانه : 


1)    سنسور دار: بعضی از هود ها سنسورهای دارند که به طور خودکار با توجه به هوای آشپزخانه شروع به کار می کند. این ویژگی فوائد دیگری نیز دارد که بسته به نوع هود متفاوت است.
2)    کنترل دار: بعضی از هود ها با خود کنترل از راه دور دارند که استفاده از هود را اسان تر می کند. 
در خرید هود حتما به قدرت موتور و تعداد سرعت موتور نیز دقت کنید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره پرفروش ترین هود های موجود در بازار ایران به پست های دیگر موجود در سایت بیمکث مراجعه کنید. 

خواندن این مطلب می تواند به شما کمک کند

لیست مقایسه محصولات

انصراف
بالا